Zdroj: http://zs-policna.cz/./aktuality-a-informace/pataci-navstivili-knihovnu  •  Vydáno: 25.1.2024 13:00  •  Autor: Žilinská Pavla

Páťáci navštívili knihovnu

Ve středu 10. 1. 2024 jsme se s žáky 5. třídy vydali na návštěvu dětského oddělení Městské knihovny ve Valašském Meziříčí. Paní knihovnice pro nás měla připravenou tematickou lekci s názvem „Valašsko v literatuře“.

Nejprve jsme si povídali o tom, co je to Valašsko, jestli se počítáme mezi Valachy a podle čeho se správný Valach pozná. Poté se paní knihovnice zaměřila na knihy napsané autory, kteří jsou s tímto krajem spjati. Slyšely už děti některou z pověstí našeho kraje? Slyšely o místních literárních postavách? Rozumí ještě výrazům z valašského nářečí? Navštívily zajímavá místa v okolí města? To vše si děti mohly ověřit při čtených ukázkách.

Na závěr jsme si knihovnu společně prošli, podívali se, jaké knižní poklady ukrývá, a ten, kdo si přinesl čtenářský průkaz, si mohl i nějakou knihu vypůjčit. V knihovně se nám líbilo a dozvěděli jsme se hodně nových informací.

Kateřina Bílíková + žáci 5.třídy