Zdroj: http://zs-policna.cz/./aktuality-a-informace/kurz-sebeobrany-pro-zaky-druheho-stupne-2023  •  Vydáno: 22.6.2023 12:18  •  Autor: Žilinská Pavla

Kurz sebeobrany pro žáky druhého stupně 2023

Kurz sebeobrany pro žáky druhého stupně 2023

    V rámci programu MaS06-23 „Podpora sebeobrany žáků na základních školách“ jsme i letos získali dotaci z Fondu Zlínského kraje, a proto se všichni žáci druhého stupně zúčastnili kurzu sebeobrany.

    Akce probíhala ve dnech 23., 24. května a 8. června a aby náš trénink v sebeobraně probíhal co nejefektivněji, pracovali jsme vždy kluci a holky zvlášť. Starší žáci, kteří tento kurz absolvovali již loni, se v sebeobraně dále rozvíjeli, my šesťáci jsme se ubránit pokoušeli poprvé.

    Na začátku jsme si povídali o tom, jestli jsme se už setkali s nějakou formou obtěžování, a pak už jsme si zkoušeli různé situace, při kterých jsme trénovali rychle naučitelné techniky obrany. Např. jsme se učili, jak máme reagovat, když nás někdo začne pronásledovat a neví, že my o něm víme, nebo jsme si na zkušených lektorech společnosti SORUDO vyzkoušeli, že shodit dospělého muže na zem není zas tak těžké, když víte jak.

    Doufáme, že situace vyžadující sebeobranu nikdy nenastane, pokud ale ano, už víme, jak sebe nebo někoho druhého zachránit.

                                                        Stefanie Krupová – 6. třída