Kategorie: Informace mateřské školy

Výlet do Skanzenu

25.9. ráno se děti z mateřské školy vypravily na poznávací výlet do Skanzenu v Rožnově P/R. Po příjezdu na místo se jednotlivé třídy rozdělily. Děti ze třídy Ježečků se vypravily do „Valašské vesničky“. S dětmi ze třídy Krtečků jsme se rozhodli zůstat dole ve „Valašském městečku“.  Děti byly velmi šikovné. Bez problémů, v klidu procházely jednotlivé domečky a stavení. Prohlédly si dům, ve kterém zjistily, jak lidé bydleli dříve, v jiném domečku viděly starý obchod a poštu, viděly také předměty a věci, ze kterých se dříve domy stavěly a co k tomu lidí používali atd. Velmi se jim líbila i stará studna  s velkým kolem.

Největším zážitkem byla pro děti návštěva místního dřevěného kostelíku. Děti vcházely dovnitř potichočku a i uvnitř jen špitaly. V blízkosti  kostelíku si ještě děti prohlédly broučka na náhrobku J.Karafiáta.

V průběhu procházky po městečku nechyběly ani dvě zastávky na občerstvení. Děti v klidu posvačily chlebík z MŠ, snědly dobroty z domova či od paní učitelky, napily se a pokračovaly v prohlídce. Každé dítě si spokojeně neslo svůj batůžek, ve kterém kromě pití a sladkosti spočívala i pláštěnka, kterou jsme nakonec ani nepotřebovali. Počasí vyšlo báječně. Nebylo ani horko ani zima, zkrátka ideální počasí pro opravdu krásný podzimní výlet do  minulosti.