Kategorie: Informace mateřské školy

Uspávání broučků v mateřské škole

Ve středu 2. listopadu proběhlo v mateřské škole od 17. hodin již tradiční uspávání broučků. Děti šly se svými lampionky různých tvarů a barev posvítit na cestu broučkům, kteří se chystají k zimnímu spánku. Po příchodu na rozzářenou školní zahradu děti zatancovaly pro broučky podle písně Mravenčí ukolébavka. Poté děti dostaly malý zákusek, čaj a spoustu bonbónků.

Lampionovému průvodu předcházelo od 15.30 do 17. 00 „Podzimní tvoření“. Letos bylo zvláštní tím, že byla vyhlášena soutěž „O nejhezčího skřítka Podzimníčka“. Proto kromě připravených námětů pro tvoření učitelkami, přinesli si také rodiče materiál vlastní  – různé přírodniny a ozdoby. Vzduchem se vznášela bohatá fantazie a vznikaly unikátní výtvory, které nyní zdobí prostory mateřské školy. Nejúžasnější byli tatínci, kteří se s velkým zápalem pustili do vytváření opravdu nádherných postaviček. Tvoření se účastnily i starší děti, které MŠ navštěvovaly dříve a nyní jsou již školáci. Také ony      s velkým zájmem vyráběly různé podzimní bytosti a skřítky. Protože bylo velmi těžké vybrat toho nejhezčího skřítka, obdržely cenu všechny děti a ty nejmenší dostaly ještě diplom. Děkujeme všem přítomným tvůrcům za příjemnou atmosféru, kterou dotvořilo občerstvení ( dobroty ) z řad maminek a babiček.

Nutno ještě dodat, že také lampionového průvodu se účastnilo mnoho dalších dětí, které již mateřskou školu opustily nebo děti, které teprve do MŠ nastoupí. Myslím, že jsme si to všichni báječně užili.

Kolektiv uč. mateřské školy