Kategorie: Informace mateřské školy

Řízená činnost

Ve třídě Krtečků se letos sešly  veselé a hodně zvídavé děti. Od začátku roku se s námi zapojují do všech her a činností, které jim nabídneme. Např.: V úterý 17.9. to ve třídě vypadalo jako v mraveništi. Děti, jako malí mravevenečci, pilně skládaly postavy dětí, ať už to byly půlené obrázky či jednotlivé části postavy. Procvičovaly přitom nejenom pozornost a soustředění, ale také srovnávaly velikosti, třídily části kluka a holčičky a učily se také vzájemně se respektovat, pomáhat si či se dohodnout  mezi sebou.

Velikým překvapením pro děti pak byla pomůcka, kde děti mohly sledovat a poznat, co to vlastně máme ukryto pod tou kůží, kde máme srdce, plíce a další orgány, které si nemůžeme nahmatat, jako kosti nebo vidět, jako žíly.

Celý týden nás provázela básnička, se kterou se děti učily zdravit „dobrý den“.