Kategorie: Informace mateřské školy

Praxe ve školce

Praxe  ve školce

Od pondělí 12.9. do pátku 23.9. byla v naší mateřské škole na praxi studentka Hanka Kristiánová. Hned od začátku si ji děti oblíbily, protože si s nimi začala hrát a povídat, i když první dny měla absolvovat jen ve formě náslechů. Poté pracovala s dětmi sama. Připravovala si a organizovala si činnosti podle stanoveného tématu,                  po předchozí domluvě s učitelkou.

Kromě jiného, si děti například zahrály pohádku O veliké řepě. Nutno dodat, že dramatizace jakékoliv pohádky bývá u dětí velmi oblíbená, proto i tady se děti velmi ochotně zapojovaly do hraní. A snad ještě s větší chutí se pokusily o kresbu této pohádky / viz přiložené fotografie /

Během týdne si děti ještě hrály s pohádkou O Budulínkovi ( počítaly a lepily hrášek ),

s básničkou Princeznička na bále, tancovaly Šla Nanynka do zelí a další.

Doufáme, že se Hance u nás líbilo, a že se alespoň částečně seznámila s prací s dětmi v mateřské škole.