Zlínský vorvaň – 2019

Dne 14. listopadu se naše škola zúčastnila soutěže Zlínský vorvaň. Spolu s námi přijelo závodit dalších 20 škol. Atmosféra byla bouřlivá a ohlušující – fanoušci své týmy povzbuzovali velice hlučně, nebylo vůbec snadné svůj tým podpořit a fanoušky ostatních škol překřičet.

Soutěžilo se v netradičních disciplínách. První se jmenovala „Utíkej, Káčo, utíkej“ - museli jste koulet pneumatiku jednou rukou. Druhá „Chyťte zloděje“, při které vyběhl soutěžící s rekvizitou pistole a u kuželu si musel lehnout tak, aby měl lokty i kolena na zemi. Následovala disciplína na přesnost – soutěžící se posadil na židli a strefoval balonkem PET láhev plnou vody. Nakonec bylo „Já na tebe, ty na mě“. To bylo o tom, že se soutěžící oblékli do pytlů a nesli v rukách pneumatiku.

Bylo to super, protože takto se lidé naučí spolupracovat. A také se nám líbilo, že v hledišti byli i takoví fanoušci, kteří nepovzbuzovali pouze tu svou školu, ale také všechny ostatní.

Nemůžeme zapomenout také na toho, který tuto soutěž pořádá už 20 let – je jím Václav Upír Krejčí. (Jestli někoho zajímá, jak vypadá, tak je pořád stejně střapatý.)

Helena Večeřová – 6. třída

Postřehy žáků 6. třídy:

„Nic jsme tam nevyhráli. Aspoň jsme neměli školu. Líbil se mi proslov jedné paní učitelky z Valašských Klobouků o plastovém znečištění. Neměla jsem oběd. Moderátor byl vtipný.“

„Bylo to super. Líbilo se mi všechno.“

„Docela se mi líbily disciplíny, ale byla škoda, že v bufetu měli jen chlebíčky a ty já nemusím.“

„Líbilo se mi, jak jsme našim soutěžícím fandili. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme začali na konci zpívat písničky. Nelíbilo se mi, že jsme byli na předposledním místě, ale jinak to bylo super.“

„Bylo to super. Fanoušci fandili, hráči hráli a nakonec se tančilo.“