Zajímavá forma výuky angličtiny

Naše škola již druhým rokem využívá skvělou pomůcku k výuce cizích jazyků. Jedná se o internetovou aplikaci pod názvem Wocabee. Ta je založena na kombinaci úloh - učitel žákům vybírá balíčky slovíček či frází, a to pro každou třídu zvlášť, dle aktuálně probíraných témat. Žáci plní na počítači či mobilu různé typy úloh a okamžitě vidí, jak jsou úspěšní. Tento způsob učení se ukázal být velmi efektivním. Zvláště menší děti jej přijaly s nadšením a často se dožadují nových balíčků.

Lze takto sestavit i testy, které mohou žáci vypracovat kdykoliv během dne, tzn. i v pohodlí domova. Pro ty soutěživější je součástí aplikace i sbírání bodů, na které navazují pravidelná slosování o velmi zajímavé ceny. Děti v Poličné tak mají šanci učit se cizí slovíčka a fráze i jiným způsobem, než je klasický dril.

Až tedy příště nachytáte svou ratolest, jak zase zírá do mobilu, nezvyšujte hned hlas - třeba se zrovna učí.

Mgr. Jiří Hrabovský