Zahájení nového školního roku

Po dvou krásných prázdninových měsících se žáci ZŠ Poličná vrátili do svých tříd, aby zahájili nový školní rok 2019 – 2020.

V červenci a v srpnu se ve škole nezahálelo, a tak si určitě všichni povšimli, že byla celkově zrekonstruována střecha staré školní budovy. Ve staré budově byly vyměněny luxfery u schodiště a pokračovalo se v dokončovacích pracích přístavby sociálního zařízení na školním hřišti.

Pondělí 2. září 2019 se stalo historickým dnem pro našich 20 nových prvňáčků (10 dívek a 10chlapců) a samozřejmě i pro jejich rodiče a prarodiče. V jejich první školní den je ve škole přivítali zástupci školy (paní ředitelka Mgr. Pavla Žilinská a třídní učitelka Mgr. Ivana Kantorová) a také zástupci obce (pan starosta Vladimír Místecký a místostarosta Vojtěch Bača). A co by to bylo za zahájení, kdyby prvňáčci nedostali něco pro radost a na památku na dnešní významný den. Domů si odnášeli kornouty plné školních potřeb.

V 9 hodin si ostatní žáci a zaměstnanci vyslechli optimisticky laděný projev paní ředitelky, která všem popřála, ať se jim ve školním roce 2019 – 2020 co nejvíce daří.

Svou premiéru měly v mateřské školce i nejmenší děti. Některým sice při loučení s maminkami ukápla i nějaká ta slzička, ale prostředí plné nových kamarádů a hraček jistě zažene všechny chmury a brzy budou chodit do školky rády a s úsměvem.

Všem dětem, žákům i zaměstnancům školy přejeme mnoho štěstí a úspěchů, a to nejen ve škole.

Mgr. Marcela Oravová