Žáci prvního stupně konečně opět prezenčně

Částečné zlepšení epidemiologické situace v naší zemi umožnilo od 12. dubna 2021 kromě návratu předškoláků do mateřských škol také výuku žáků 1. stupně v tzv. střídavém režimu. Znamená to, že týden se třída učí distančně, v dalším týdnu prezenčně. Na ZŠ v Poličné jsme se rozhodli, že v lichém týdnu nastoupí do školy 1., 3. a 5. třída, zatímco v sudých týdnech budou mít prezenční výuku naši druháci a čtvrťáci.

Podmínkou nástupu dětí k prezenční výuce bylo kromě ochrany dýchacích cest a používání dezinfekce i povinné testování dvakrát týdně antigenními testy z přední části nosu. Možná některé děti přicházely na první testování do školy s obavou, jak vše zvládnou, všechny ale obstály na výbornou. Po radostném zjištění, že se objevil v jejich testovací sadě jeden správně umístěný proužek, mohli všichni odejít do svých tříd.

Ve škole sice prozatím není ještě tak rušno a živo, jak jsme na to byli celé roky zvyklí, protože se jednotlivé kolektivy nemohou potkávat, ale přesto si děti týdenní pobyt v ní užily. Nejen že si mohly procvičit učivo, které při on-line výuce plně nepochopily, ale opět se naživo setkaly se svými vrstevníky a učiteli, což je pro ně velmi důležité. Následující týden distanční výuky jim pak uteče jako voda a po něm se nám zase vrátí zpět do školy. To už zní nadějněji! A žáci druhého stupně? S nimi se, jak pevně věříme, setkáme v měsíci květnu.