Vzpomínka na osvobození Poličné

V pondělí 6. května 2019 si připomněli nejen žáci základní školy, ale i obyvatelé naší obce osvobození Poličné.
Sešli se u pomníku obětí II. světové války, kde krátce promluvil pan starosta Vladimír Místecký o významu tohoto dne a žáci osmé třídy u památníku položili kytice.
Poté se vydali k dalšímu pomníku – k lípám, kde děvčata z osmého ročníku Aneta Klanicová a Vendula Machačová pronesla projev, ve kterém dívky mimo jiné vyzdvihly statečnost partyzánů Jana Mazala, Miroslava Ondrašíka a Stanislava Mikoláška. Rovněž připomněly obětavost všech občanů Poličné v období okupace nacistickým Německem.
Vzpomínková akce byla ukončena položením věnce.
Je důležité stále si tyto historické události nejen připomínat, ale hlavně se z nich poučit!

Klára Lažová, Kateřina Parolková  – 8. třída