Vzdělávací dny - zpestření prázdnin

I naše základní škola  se zúčastnila nově vzniklého  prázdninového projektu  Asociace školních sportovních klubů ČR zaměřené na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol. Jednalo se o tzv. vzdělávací dny. U nás proběhly hned dva čtyřdenní bloky plné zajímavých aktivit.

Vzdělávací dny byly zaměřeny na oblast přírodovědnou, historickou, společenskou, sportovní i výtvarnou. Cílem bylo rozvinout poznatky účastníků a obohatit je o nové zážitky. Aktivity probíhaly jak v místě okolí školy, tak i v blízkých městech  ( Vsetín, Teplice nad Bečvou, Rožnov pod Radhoštěm, Olomouc).

Žáci měli možnost vyzkoušet si trpělivost, přesnost i svou fyzickou zdatnost ve sportovních disciplínách ( disgolf, minigolf, plavání, ..). V přírodovědné části si rozšířili rozhled v oblasti rostlin našeho regionu a vytvořili si vlastní herbář. V zoologické zahradě blíže poznali život exotických zvířat, jejich život i stravovací návyky. Jejich znalosti ověřily na „míru šité“ pracovní listy.

V oblasti historie žáci  zabrousili do časů templářů, kde poznávali jejich zbroj i každodenní život. Své logické myšlení si procvičili v Pevnosti poznání. Čtením hvězd se žáci zabývali  na hvězdárně ve Valašském Meziříčí i Vsetíně. Podzemní krásy obdivovali v jeskyních.

Manuální schopnosti a dobrou paměť procvičily soutěže a výtvarné aktivity.

Vzdělávací dny se setkaly s příznivou odezvou a kladnou zpětnou vazbou  dětí i rodičů.