Kategorie: Informace mateřské školy, Aktuality a informace

Výstražná stávka 27. 11. 2023 (pondělí)

Vážení rodiče,

je mou povinností Vás informovat, že pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci naší školy plně podporují jednodenní stávku vyhlášenou  ČMOP PS na pondělí 27. 11. 2023.

Z provozních důvodů zůstane v tento den základní škola, mateřská škola, školní jídelna i školní družina zcela uzavřena.

K běžné výuce se vrátíme v úterý 28. 11. 2023.

Chápeme, že toto rozhodnutí Vám může komplikovat každodenní chod domácností, Vaše osobní či pracovní povinnosti. Stávka, do které se zaměstnanci školy zapojili, je stávkou za zachování podmínek pro vzdělávání dětí např. formou možného efektivního dělení výuky do menších skupin, je stávkou proti avizovanému možnému snižování počtu nepedagogických pracovníků a nejasnosti jejich financování, což může mít vliv na personální zajištění školního stravování, úklidu či správy budovy.

O výše uvedeném byl dnes zřizovatel (Obecní úřad Poličná) informován.

Věříme, že ani Vám není lhostejné aktuální dění v oblasti školství, a proto velmi děkujeme za pochopení našeho rozhodnutí.

Mgr. Pavla Žilinská, ředitelka školy

Stávkový výbor Bc. Kateřina Bačová, Mgr. Jiří Hrabovský, Mgr. Radka Šimčíková a Lenka Cochlarová.

Dopis pro rodiče

Právní výklad stávky