Výlet do ZOO

V pátek 25. září jsme  pro žáky druhé a třetí třídy připravili exkurzi na téma Voda je náš život do ZOO Lešná.

Skvělý odborný výklad o lachtanech, tučňácích, vydrách obrovských a rejnocích pro naše žáky připravil lektor Mgr. Tomáš Divílek. Poutavou formou nám prozradil, jaký tato zvířata vedou „společenský“ život, jaké mají stravovací návyky, jak pečují o své potomky a spoustu jejich dalších tajemství.

Žáci byli velmi zvídaví a zejména ploutvonožci je opravdu zaujali. Výuka přímo v ZOO, to byl zážitek! Nejúžasnější pro ně byla ta část exkurze, při níž si mohli rejnoky pohladit.

Ve zbylém čase jsme si prošli alespoň část této okouzlující ZOO, pozdravili jsme žirafy, velbloudy, zebry, různé druhy papoušků, nakoupili jsme suvenýry a vyrazili zpět.

I přes nepřízeň počasí jsme si exkurzi velmi užili a těšíme se na další cesty                  za poznáním.

Mgr. Jana Farbáková