Vítání jara na naší škole

Tak jako každý rok i letos jsme na naší škole společně slavili příchod jara akcí „Den barev a účesů“. V pátek 22. března se ve třídách začaly scházet barevně sladěné postavičky s roztodivnými účesy, aby se utkaly v klání o nejzajímavější módní kreaci či pokrývku hlavy. A tak jsme mohli v první třídě zahlédnout žáčky laděné do zelena, druháčkům patřila barva pomerančů, třeťáci připomínali jasnou jarní oblohu, ve čtvrté třídě se to hemžilo rudou a páťáci byli oděni do květinových vzorů. Ani žáci druhého stupně nezaháleli. V 6. třídě převládala barva sluníčková, sedmáci byli růžovo-fialoví, osmáci se sladili do puntíků a v deváté třídě se žáci proměnili v divoké šelmy.
Odborná tříčlenná porota, která jednotlivé třídy procházela a hodnotila jednotlivce i celé kolektivy s připravenou básní či písničkou, měla opravdu nelehký úkol. Čtvrtou vyučovací hodinu jsme se pak všichni sešli ve vestibulu školy, abychom se dozvěděli, jak to vlastně všechno dopadlo.
V soutěži třídních kolektivů zaslouženě zvítězili čtvrťáci se svým tanečním vystoupením „Jen červená to může být“ a na druhém stupni patřilo první místo šelmám z deváté třídy.
V kategorii účesů se na nejvyšším stupínku právem umístila Terka Kovařčíková z 6. třídy, druhé místo patřilo Emě Bockové (2. třída) a Haně Zbořilové (9. třída) a na bronzovém stupínku stanul Vašek Stavinoha ze 3. třídy.
Svou módní kreací porotu nejvíce uchvátila šelma z 9. třídy Lucka Vágnerová, stříbrnou příčku obsadila Lucka Kovařčíková ze 3. třídy a o 3. místo se podělili Vašek Machač z 5. třídy a Jan Žilinský z třídy deváté.
Věříme, že se všichni báječně bavili a užili si páteční jarní dopoledne.

Mgr. Jana Skotnicová