Vánoční jarmark a charitativní akce naší ZŠ a MŠ

Vánoční jarmark patří tradičně mezi nejoblíbenější školní akce jak pro žáky, tak pro rodičovskou a širší veřejnost, o čemž jsme se znovu přesvědčili ve čtvrtek 30. 11. 2023.

Advent už téměř klepal na dveře a paní ředitelka Pavla Žilinská před školou srdečně přivítala všechny, kteří nás přišli podpořit. Po zpěvu koled mohl jarmark začít.

Svými výrobky se mohli pochlubit žáci všech tříd a zapojily se i maminky nejmenších dětí, a tak bylo skutečně z čeho vybírat. Návštěvníci jarmarku mohli utrácet za malé i velké andílky, vánoční trpaslíky, keramické výrobky, vánoční svícny a adventní věnce, přáníčka, ubrusy, šály, perníčky a jiné rukodělné výroky vzniklé pečením, drháním, pletením, háčkováním, lepením, stříháním či malováním.

Kdo měl chuť na něco dobrého, jistě mu přišly vhod chlebíčky, palačinky, perníčky či různé muffiny, řezy a další dobroty. K pití se nabízel dětský punč, horká čokoláda a jiné voňavé speciality. Sváteční náladu podtrhly vánoční melodie, a tak se mnohým dětem i rodičům ani nechtělo domů.

Poděkování patří všem, kteří se přišli podívat i nakupovat, ale zejména těm, kteří přispěli na konto nadace Dobrý anděl. Po započtení finančních příspěvků jednotlivých tříd jsme dospěli ke krásné částce 8 400 Kč. Některé třídy část svého výdělku věnovaly také na krmivo pro zvířátka v útulku. A v neposlední řadě byli naší škole vděčni senioři, které jsme již poněkolikáté obdarovali drobnými dárky v rámci projektu Advent na ramínku.

Božena Fajtová