Vánoční akademie 2019

Opět se rok s rokem sešel a přiblížila se doba adventu, což je na naší škole znamením, abychom se začali připravovat na tradiční vánoční akademii. Ve všech třídách bylo možno sledovat děti, jak s nadšením nacvičují svá vystoupení a jak s pomocí učitelů tvoří krásné vánoční dekorace a výrobky určené k prodeji na vánočním jarmarku.

Ve středu 4. prosince v 15 hodin přivítala v jídelně naší školy moderátorská dvojice Aneta Klanicová a Patrik Pernický všechny lidičky, kteří si přišli užít pohodové odpoledne.

Besídku zahájili naši nejmenší. Ježečci z mateřské školy nám zazpívali písničku o vločce a prozradili nám svá tajná vánoční přání. Pohádkovými písněmi z dílny J. Uhlíře a Zdeňka Svěráka nás potěšily děti ze třetí třídy, druháčci nám svým hudebně pohybovým vystoupením předvedli, kolik práce před Vánoci mají kominíci. Naši páťáci nám s písní Protože to nevzdám připomněli, že bychom neměli zapomínat ani na naše čtyřnohé přátele a prvňáčci nám svým pohádkovým tanečkem ukázali, že mít na světě někoho blízkého je ten největší dar.

Druhá část akademie se pak nesla v duchu vánočních písní. Poslechnout jsme si mohli žáky 6. třídy s písní Půlnoční od V. Neckáře, sedmáci zazpívali s doprovodem hudebních nástrojů koledu Pásli ovce Valaši a dívky z 8. třídy koledu Jingle bells. Vystoupení tříd střídala čísla jednotlivců. Anežka Dopiráková a Vašek Stavinoha ze 4.třídy potěšili recitací básní se zimní tématikou a Kamila Zdráhalová z 5. třídy roztleskala obecenstvo strhujícím tanečním vystoupením.

Velkou tečku za letošní akademií udělali komediálním ztvárněním pohádky Popoluška naši deváťáci, kteří srdečně rozesmáli většinu publika.

Po ukončení akademie se všichni rozeběhli po prostorách školy, aby si stihli zakoupit ty nejhezčí výrobky našich žáků na jarmarku a občerstvit se kávou, čokoládou či jiným chutným občerstvením. Také letos se žáci rozhodli podpořit různé charitativní projekty a přispět na dobrou věc.

Doufáme, že všichni byli spokojeni a odnášeli si kromě velkých nákupů i hodně krásné předvánoční nálady.

Mgr. Jana Skotnicová, Mgr. Jana Farbáková