Vánoční akademie 2017

Poslední týdny na naší škole byly ve znamení příprav na tradiční Vánoční akademii. Všechny třídy pilně nacvičovaly svá čísla, tvořily výrobky na vánoční jarmark a všichni si užívali předvánoční atmosféru.

Ve středu 13. prosince se v 15 hodin sešlo v jídelně naší školy početné obecenstvo, aby si užilo pohodové odpoledne.

Celou akci profesionálně moderovala dvojice Hanka Smiešková z 8. třídy a Jaroslav Brhel z třídy deváté.

Besídku zahájily děti ze 4. třídy, které si připravily pohádku O Sněhurce a sedmi trpaslících. Druháčci se předvedli svým hudebně pohybovým vystoupením na hudbu Hany Zagorové – Zima, zima. Moderním tancem se blýskly Denisa Chumchalová a Lucka Vágnerová a poté oslnil skvělou recitací básně „Vánoční“ Tomáš Kubáček z 3. třídy. Následovala hra na flétničky v podání děvčat z 5. třídy Kley Kunetkové a Adriany Klapkové, Venda Machačová a Zuzka Bocková se zase předvedly, jak jim to spolu ladí při hře na klávesy. Zpěvem moderního vánočního songu všechny pobavili naši šesťáci, naopak klidnou atmosféru Vánoc navodila velmi pěkným zpěvem děvčata z deváté třídy. Žáci páté třídy předvedli krátké vánoční scénky a anglické písničky s vánoční tematikou jsme si užili v podání našich sedmáků.

Program byl opravdu pestrý.

Novinkou, která je určitě potěšující, jsou společná vystoupení menších i větších spolužáků.
Třeťáčci se ukázali společně se šesťáky v hudební scénce „Kluci s klukama“ a naši nejmenší předvedli parádní taneční číslo se svými spolužáky z deváté třídy.  Je patrné, že na naší škole jsou bez rozdílu věku všichni kamarádi.

Po ukončení akademie se hosté rozeběhli po třídách i chodbách, aby si zakoupili ty nejhezčí výrobky našich žáků na jarmarku. Nabídka byla opravdu bohatá a děti se projevily jako zdatní obchodníci.  Výtěžek akce totiž nebude sloužit jen třídám samotným, ale všichni se rozhodli již tradičně přispět na charitativní účely.

Doufáme, že tato akce splnila vaše očekávání. Budeme se těšit na příští setkání.

Mgr. Jana Skotnicová