Vánoce v I. třídě

Pátek 18. prosince byl sváteční pro celou školu, ale pro naše prvňáčky ještě o něco víc. Téma Vánoc se linulo celým dnem, u vánoční tabule jsme si povídali o nejkrásnějších svátcích v roce, o tom, jaké se k nim pojí zvyky a tradice a hlavně o tom, jak je prožíváme doma se svými nejbližšími. Ochutnávali jsme výborné cukroví, se kterým děti doma pilně pomáhaly, poslouchali jsme koledy.

Na naše prvňáčky čekal předvánoční dárek. V posledním školním týdnu v tomto roce totiž plnili disciplíny, ve kterých prokazovali, jak si vedou jako školáci. Nadšeně četli, počítali, psali běhací diktát, prokazovali svoji paměť a obratnost. A protože všichni obstáli na výbornou, předala prvňáčkům paní ředitelka slavnostní šerpu, perníkový klíč od naší školy a praktický dárek pro příští školní dny.

Na závěr jsme rozkrojili jablíčko, které nám ukázalo krásnou hvězdu, tak ať nás všechny zdraví provází celým příštím rokem. Přejeme všem žákům, rodičům, pedagogům i nepedagogickým pracovníkům krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Mgr. Alena Hurychová