Kategorie: Aktuality a informace

Typ temperamentu – aneb co jsi zač?

V úterý 21. listopadu 2017 nás, žáky 9. třídy, již potřetí navštívila Mgr. Vaneta Zvoníčková z klubu Most ve Valašském Meziříčí.

Tentokrát si připravila přednášku s názvem Typy temperamentu.

V úvodu jsme se dozvěděli základní informace o temperamentu, dále se přednášející věnovala typologii osobnosti. Už víme, že cholerik se těžko ovládá, reaguje rychle, sangvinik je upovídaný, vyrovnaný, optimistický, naopak flegmatik se jeví jako lhostejný, nevýrazný, nemá rád změny a melancholik je hodně citlivý, obětavý, nesnáší vypjaté situace.

Od paní lektorky jsme dostali testy, které jsme vyplnili a z výsledků jsme zjistili, jakému typu temperamentu odpovídá naše chování a jaká jsou pozitiva a negativa u tohoto typu.

V závěru besedy nechyběla diskuze. Přestože dotazů bylo mnoho, paní Vaneta Zvoníčková nám na všechny ráda a ochotně odpovídala.

Přednáška se všem líbila, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ohledně našeho chování, jednání a reakcí na různé podněty okolí.

Jaké jsme si vzali poučení?

Ať už jsme cholerici, sangvinici, flegmatici nebo melancholici, měli bychom se chovat tak, abychom se nemuseli za sebe stydět.

                                    Marcela Halaštová – 9. třída  

print Formát pro tisk