Kategorie: Aktuality a informace

Technický jarmark 2023

Technický jarmark 2023

    Krajská hospodářská komora Zlínského kraje organizuje pro žáky 8. a 9. ročníku pravidelně tzv. Technický jarmark. Cílem akce je představit žákům a pedagogům pracovní prostředí a možnosti pracovního uplatnění ve vybraných firmách. Tato akce letos proběhla ve středu 18. října.

    Nejprve jsme navštívili firmu CBG AUTOMATION, která se zabývá zpracováním řešení na míru v oblasti průmyslové automatizace. Zhlédli jsme prezentaci Střední průmyslové školy strojnické ze Vsetína a poté jsme se mohli podívat do samotné výroby.

    Později jsme se přemístili do firmy ROBE. Zde nás čekala prezentace dalších středních škol – Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm a Integrované střední školy z Valašského Meziříčí. Nejvíce na nás ale zapůsobila osmnáctiminutová světelná show, která měla ukázat, co všechno v této světově uznávané firmě se světlem dokáží.

    Vážíme si toho, že nám věnovali svůj drahocenný čas a doufáme, že i my budeme v životě tak uspěšní jako jsou majitelé těchto dvou firem.

                                            Lucie Kovařčíková a Nela Zetková – 8. třída

print Formát pro tisk