Technický jarmark

Dne 9. října se žáci naší 8. a 9. třídy zúčastnili Technického jarmarku, který každoročně pořádá pro nejstarší žáky základních škol Krajská hospodářská komora Zlínského kraje.

Osmáci se nejprve vydali do Dezy, aby slyšeli zajímavosti o chemickém průmyslu a chemických přístrojích. Devátá třída se rozdělila na dvě skupinky. První jela na exkurzi do firmy Jelínek. Zde se žáci dozvěděli, jak se vyrábí v dané firmě nábytek. Druhá skupinka navštívila Mlékárnu  Valašské Meziříčí. Mohli jsme se podívat, jak se pomocí přístrojů plní jogurty do kelímků. Dokonce jsme si jogurty mohli vzít s sebou a rozdělit se se svou třídou.

Ke konci akce se obě naše třídy spojily, abychom mohli společně navštívit prodejnu Masného průmyslu Krásno. Nejprve nám pustili kratší zajímavý film o tom, jak kdysi probíhala zabíjačka, a poté na nás čekalo na stolech připravené občerstvení v podobě párků.

Letošní Technický jarmark se nám moc líbil, protože jsme se podívali do provozů, do nichž se většina lidí vůbec nedostane.

Lažová Klára