Školní výlet 6. třídy do Kroměříže

Dne 21. 6. jsme všichni vstávali dříve než obvykle. Jeli jsme totiž na výlet a sraz jsme měli už v 7:00 na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí. Nikdo se nezpozdil, a tak jsme mohli v 7:19 vyjet. Cesta rychle ubíhala i díky tomu, že jsme měli možnost nahlédnou do kabiny strojvedoucího. Ano, neplánovaně totiž vlak řídil strýc naší spolužačky!

Hned po příjezdu nás čekala prohlídka krásným zámkem. Sněmovní sál, největší jaký jsme kdy viděli, je právě v rekonstrukci, a tak jsme procházeli boční místností, ve které byly uloženy rekvizity z natáčení filmu Marie Terezie.

Později jsme navštívili zrcadlové bludiště a na závěr ještě minizoo v Podzámecké zahradě, kde nás nejvíce zaujal sameček paviána, který s námi vůbec nechtěl navazovat kontakt a pořád se mračil.

Jsme rádi, že jsme se mohli v Kroměříži taky ukázat. A jsme rovněž rádi, že se Kroměříž ukázala taky nám :-)

Matyáš Ešler – 6. třída