Kategorie: Aktuality a informace

Školní výlet 6. a 7. třídy do Olomouce

Školní výlet 6. a 7. třídy do Olomouce

    Dne 15. června jsme vyrazili na výlet do Olomouce. Sraz jsme měli v 6:50 na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí a i když se pár jedinců ze sedmé třídy opozdilo, nakonec jsme v pořádku vyjeli vstříc novému dobrodružství.

    Nejprve jsme navštíli Pevnost poznání, kde si každý prohlédl vše, co mu pevnost nabízela. Mohli jsme si např. vyzkoušet historickou uniformu i s kloboukem, vystřelit z děla, vejít do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před námi zjevila neuronová síť v celé své kráse; zahráli jsme si 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry. Na závěr jsme vstoupili do jiné dimenze, to když jsme zhlédli zajímavé video o vesmíru v digitálním planetáriu.

    Cestou do historického centra města jsme se zastavili i v Galerii Šantovka, kde jsme si mohli projít obchody nebo vybrat z veliké nabídky nejrůznějšího občerstvení.

    A pak už nás čekaly krásné památky Olomouce: sloup Nejsvětější Trojice, radnice s orlojem, kostel svatého Mořice i katedrála svatého Václava. Vybraní spolužáci si o těchto olomouckých dominantách přichystali referáty, takže jsme to měli i s odborným výkladem.

    Nabiti zážitky jsme vyrazili spokojeně domů. Výlet se nám moc líbil, rádi se to míst, která jsme navštívili, někdy přístě vrátíme.

                                                                                Klaudie Šochová – 6. třída

print Formát pro tisk