Škola v přírodě – 4. a 5. třída

Tak jako každý rok i letos se žáci 4. a 5. třídy vydali se svými učiteli na pobyt v přírodě. Tentokrát jsme se rozhodli vyzkoušet něco nového. Naším cílem byla Vysočina - Outdoor areál Březová, která nabízí školy v přírodě s programem na míru.
Dobrodružná byla již samotná cesta, ale nakonec jsme s menším zpožděním dorazili na místo a po dobrém obědě se vydali na obhlídku areálu. Během odpoledne jsme si zahráli několik seznamovacích her, zaskákali si na bungee trampolínách a večer navštívili překážkovou dráhu Bongo.
V úterý jsme mimo herních bloků absolvovali lukostřelbu a odpoledne si vyzkoušeli svou odvahu na lanovém okruhu. Večer jsme zrelaxovali u filmu „Jak vycvičit draka 2“.
Středeční dopoledne patřilo nízké lanové dráze a po poledním odpočinku se z dětí stali horolezci, kteří prokázali své dovednosti při lezení na malé stěně. Podvečer  jsme pak trávili na nafukovací trampolíně a navštívili překážkový hrad Notingham. Milovníci tance se mohli vyřádit na večerní diskotéce a na závěr jsme zhlédli fire show.
Ve čtvrtek si děti otestovaly své dovednosti na raftech a odpoledne je čekala laserová hra army game. S instruktorkou Lenkou, která nás celý týden provázela jednotlivými aktivitami,  se pak všichni rozloučili zhodnocením celého pobytu a výrobou plakátu.
K parádně strávenému týdnu plnému adrenalinu jistě přispělo i krásné počasí. Věříme, že se děti vracely z tohoto pobytu nadšené a odvezly si s sebou domů nezapomenutelné zážitky.

Mgr. Jana Skotnicová