Sbírka školních pomůcek a potřeb

„Projdi se chvíli v mých mokasínech“ praví jedno indiánské přísloví. Každý z nás občas potřebuje pomoc druhých, a tak vedeme k empatii a pocitu sounáležitosti s potřebnými lidmi i naše žáky. V minulých letech jsme se zapojili do charitativních akcí Adoptuj panenku a zachráníš dítě, Adopce v balíčku, odeslali příspěvky na konto Adventních koncertů ČT a Dobrého anděla či pomohli žákům v obcích postižených tornádem na jižní Moravě.

Před Velikonocemi se naše škola ve spolupráci s Charitou Valašské Meziříčí rozhodla uspořádat sbírku školních pomůcek pro děti z Ukrajiny. Jsme moc rádi, že naši žáci a jejich rodiče přistoupili k naší výzvě vstřícně. Po Velikonocích jsme mohli s dobrým pocitem odevzdat pracovníkům Charity aktovky, batůžky, pastelky, barvy, štětce, gumy, sešity, bloky, tužky, pera a další potřeby pro malé i větší děti.

Všem dárcům srdečně děkujeme za jejich štědrost a doufáme, že je na duši hřeje pocit, že pomohli lidem v nouzi.

Božena Fajtová