Kategorie: Aktuality a informace

Reportérem na zkoušku

Reportérem na zkoušku

    V pátek 20. října 2023 navštívila naše devátá třída malý sál kina ve Valašském Meziříčí, kde na nás čekal program s názvem Reportérem na zkoušku. Po přivítání nám paní knihovnice vysvětlila, jakým způsobem budeme pracovat, a rozdala nám role. Kromě tří herců vybrala ještě svědka, novináře seriózního tisku, novináře bulváru, reportéra, diváka a čtenáře.

    Na začátku aktivity zůstali v místnosti pouze herci, svědek události a žáci, kteří roli v první scénce nedostali. Herci měli za úkol vybrat si lísteček se zadáním scénky, kterou museli zahrát – například vyvinutí léku na hloupost, krádež obrazu v galerii apod.

    Po odehrání scénky přišel do místnosti reportér, který následně kladl různé otázky hercům a svědkovi události, aby pochopil, co se zde odehrálo. Po něm vstoupil novinář seriózního tisku, který z obdržených odpovědí musel napsat krátký článek založený na faktech a pravdě. To se opakovalo i u novináře bulvárního tisku. Ten si však mohl svůj článek jakkoliv upravit a uvádět i nepřesné a zavádějící informace. Dále vstoupil do místnosti divák, jemuž reportér popsal, co se dozvěděl od jednotlivých herců a svědka. A úplně nakonec přišel čtenář. Jeho úkolem bylo přečíst oba již zmíněné články a vydedukovat, co se v místnosti odehrálo.

    Většina žáků se do hry aktivně zapojila, a tak jsme byli paní knihovnicí pochváleni. Zahráli jsme si dokonce 3 scénky na různá témata. Užili jsme si spoustu legrace a celý program se nám moc líbil.

                                   Adéla Šulerová – 9. třída

print Formát pro tisk