Recitační soutěž 2020

V pondělí 10. 2. 2020 bylo od 13 hodin v 1. třídě pořádně rušno. Nebojte se, prvňáčci nebyli po škole, probíhalo zde školní kolo recitační soutěže.

Přednášejících se sešlo celkem 23 a byli rozděleni do tří kategorií. Dívky převažovaly, ale našlo se i několik odvážných chlapců, kteří předstoupili se svou básní nebo prozaickým textem před pětičlennou porotu a své spolužáky.

A kdo zvítězil? Vítězové jsou samozřejmě všichni zúčastnění, neboť na chvíli odhodili mobilní telefony, vzali do rukou knihy a my jsme se mohli díky nim ponořit do krásy literatury. Ale pro pořádek:

1. kategorie (1. – 3. třída) : 1. místo: Gabriela Foltová

2. místo: Ella Ševečková, Barbora Strnadlová

3. místo: Pavla Papežová, Liliana Malúšková

2. kategorie (4. – 6. třída): 1. místo: Helena Večeřová

2. místo: Nikol Foltová

3. místo: Václav Stavinoha, Anežka Dopiráková

3. kategorie (7. – 9. třída): 1. místo: Vendula Machačová

2. místo: Aneta Klanicová

3. místo: Sára Šotková

Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů při reprezentaci v okrskovém kole a na recitační soutěži Krásenský zvoneček.

Velký dík patří také Mgr. Olze Pernické, která i letos zasedla za porotcovským stolem a rozdávala cenné rady nejen soutěžícím, ale i vyučujícím.

Mgr. Marcela Oravová