Projektový den Velikonoce 2024

Dne 13. března se základní škola proměnila v dílnu plnou tvořivosti a jarních barev. Všechny třídy se spojily, aby oslavily Velikonoce prostřednictvím školního projektu, který zdůrazňoval spolupráci, kreativitu a tradice.

Kdo chtěl a nezapomněl, donesl různý materiál, například březové větvičky, vrbové proutí, vyfouklá vajíčka, ale i rýži na vycpání právě ušitého velikonočního zajíčka či bavlněný provázek na macrame (drhání).

Březové větvičky, symbolizující nový život, byly transformovány na elegantní pomlázky a dekorativní věnce. Skořápky vajec, které jsou esencí plodnosti a znovuzrození, se staly základem pro malované velikonoční ozdoby. Z dřevěných vařeček se díky kreslení pomocí pájky stávala hotová umělecká díla.

Výrobky z tohoto dne jste si mohli zakoupit na Obecním jarmarku. Věříme, že vám udělaly radost, stejně tak jako nám, když jsme společně jejich výrobou přinášeli do školy jarní atmosféru.

Marie Glížová, Klaudie Šochová – 7. třída