Kategorie: Aktuality a informace

Preventivní přednášky na aktuální témata na druhém stupni

Preventivní přednášky na aktuální témata na druhém stupni

V pátek 27.5. 2022 za námi přišel lektor vzdělávací společnosti e-Duha , aby žáky 6., 7. a 8. třídy upozornil na rizikové chování na internetu. Na programu byla dvě témata – šesťáci a osmáci si vyslechli přednášku s názvem Závislosti online a netolismus, sedmáci pak Rizika sociálních sítí.

Závislosti online a netolismus

Povídali jsme si, co to vlastně závislost na internetu je, jak se projevuje, na jakých mobilních aplikacích jsou lidé nejčastěji závislí. Dále jsme hovořili o herních automatech a počítačových hrách.

Druhou hodinu jsme hráli nejrůznější aktivity, např. v jedné jsme se hlásili, jaké aplikace nejčastěji používáme a kolik času jim věnujeme. Každý jsme se tak dozvěděli, zda náš čas věnovaný internetu již spadá do závislosti, nebo zda jsme ještě „v pořádku“.

Julie Šochová – 8. třída

Rizika sociálních sítí

Nejprve jsme si sociální sítě rozdělili a uvažovali jsme nad jejich hlavním významem i jejich historií. Pak jsme rozebrali, jak je bezpečně používat a jaká jsou aktuální rizika nejpoužívanějších sociálních sítí.

A které vlastně jsou ty nejpoužívanější sociální sítě podle „Google.com“? Facebook (2,740 mld. účtů), YouTube (2,291 mld. účtů), WhatsApp (2,000 mld. účtů), Facebook Messenger (1,300 mld. účtů), Instagram (1,221 mil. účtů), Weixin / WeChat (1,213 mld. účtů), TikTok (689 mil. účtů) a QQ (617 mil. účtů).

Nela Palacká – 7. třída

print Formát pro tisk