Kategorie: Aktuality a informace

Preventivní přednáška v 6. třídě

Preventivní přednáška v 6. třídě

Dne 6. 12. 2019 přišel do školy pan lektor Radomír Palacký, aby nám povídal o závislosti na počítačových hrách a o nástrahách, které na nás mohou číhat na sociálních sítích.

Dozvěděli jsme se, jaká je věková hranice vhodná pro používání sociálních sítí a také důležité informace o hraní počítačových her od těch nejjednodušších až po ty „drsné.“ Dále jsme společně řešili, jaký vliv mají tyto hry na naše chování.

Do programu přednášky bylo také zařazeno několik her. Na jedné z nich jsme si názorně vyzkoušeli, jak si můžeme bez mobilu předávat „smajlíky“ – trénovali jsme oční kontakt a uvědomili jsme si každý svou jedinečnost.

Viděli jsme také 2 videa. Na prvním byl kluk, který chtěl žít bez sociálních sítí. Jenomže všichni ostatní byli na sociálních sítích závislí. Chodili okolo něj bez povšimnutí, neustále v předklonu s pohledem visícím na mobilu. Druhé video jsme si měli pustit doma, zabývalo se negativním vlivem počítačových her.

Tato přednáška se mi moc líbila. Byla pro nás velice aktuální. Mohli jsme se zamyslet nad tím, jestli netrávíme až příliš času ve virtuální realitě a ten skutečný svět nám mezitím uniká.

 

                                                                    Monika Dufková – 6. třída

print Formát pro tisk