Kategorie: Aktuality a informace

Přednášky Radomíra Palackého

Přednášky Radomíra Palackého

    Ve středu 6. října 2023 k nám zavítal Radomír Palacký, lektor primární prevence, motivačních programů věnovaných identitě a vztahům pro děti, mládež, rodiče a učitele v regionu Valašska. Sedmáci měli přednášku na téma Jak překonat těžkosti, osmáci pak Přátelství, láska,….

 

    Ze začátku jsme probírali nelehký život Honzy, kterého svět zná pod jménem Jan Ámos Komenský. Pak jsme dostali papírky, na které jsme měli napsat, co nás trápí. Dostali jsme cenné rady, jak nejrůznější těžkosti překonat. Při této besedě jsme se učili spolupracovat v týmu, přemýšlet o sobě, vyjadřovat své pocity a názory, být empatičtí. Velice se nám líbilo, že pan lektor se snažil pochopit náš vnitřní svět.

                                                                  Marie Glížová a Klaudie Šochová – 7. třída

 

    Při této přednášce jsme se sice někteří červenali, ale i tak jsme zvládli na velký papír formátu A1 vytvořit plakát na téma přátelství, láska, sex. V další části jsme si naše výtvory rozebrali a povídali si, jak budovat opravdové přátelství. Věříme, že touto zajímavovou formou jsme si měli uvědomit, jak vytvářet a udržet kvalitní vztahy mezi lidmi.

                                                                  Eva Stodůlková a Eliška Vojtková – 8. třída

print Formát pro tisk