Přednášky pro 2. třídu

V úterý  5. února navštívila 2. třídu paní Mgr. Kamila Rýparová z Poradny pro ženy a dívky v Rožnově pod Radhoštěm. Poradna poskytuje odborné sociální poradenství a telefonickou krizovou linku i preventivní přednášky pro žáky a studenty.
Druháci v průběhu dvou vyučovacích hodin besedovali na téma  Jak jsme přišli na svět. Velmi přiměřenou formou si vyprávěli o rodině, vzniku života, cestě na svět a rozdílech mezi chlapci a dívkami.
Hned ve středu byla pro děti připravena další přednáška na téma  Zdravá výživa. Nejdříve si povídali s paní lektorkou o správných hygienických zásadách a pitném režimu. Potom děti třídily potraviny i nápoje na zdravé a nezdravé. Dozvěděly se, jak má vypadat zdravý talíř a také odpověď na otázku, kolik sladkostí mohou za den sníst. Už také ví, jak má vypadat zdravá svačinka.
Obě přednášky byly velmi přínosné a dětem se moc líbily.

Mgr. Ivana Kantorová