Předběžné informace o návratu žáků II. st. do škol

Vážení rodiče,

toto jsou první informace od ministra školství k návratu žáků II. st. do škol:

Žáci druhých stupňů základních škol budou moct na konzultace či třídní hodiny od 8. června. Pro žáky bude docházka dobrovolná, pro školy pořádání akcí nepovinné. "Je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem," uvedlo ministerstvo.

Druhý stupeň tak podle ministerstva nebude fungovat stejně jako první, ale půjde o možnost konání konzultací či třídních hodin. Pokud školy nebudou schopné schůzky za podmínek daných hygieniky uspořádat, nebude to jejich povinností. Zabezpečení škol v upravené podobě je podle Plagy pro školy náročné a situace v mnoha ohledech složitá.

O organizaci návratu žáků II. stupně do naší školy Vás budeme informovat v průběhu příštího týdne.

vedení školy