Kategorie: Informace mateřské školy, Aktuality a informace

Pozvánka pro rodiče na on-line festival Zítra vstanu a vychovám své dítě

 

Přijďte načerpat inspiraci na festival

Zítra vstanu a vychovám své dítě

Nenechte si ujít 3denní on-line festival, který se koná 17.-19. ledna 2023.

Čeká na vás 12 inspirujících přednášek předních odborníků, kteří vás

svým atraktivním stylem podání a novým pohledem vtáhnou do tématu.

 

19. ledna navíc proběhne živá diskuse, která se bude konat v krásných

prostorách Magenta Experience Centru (OC Arkády Pankrác, Praha).

Zakoupením vstupenky na festival získáváte možnost zúčastnit se této

živé diskuse osobně. Kapacita míst je omezena na 80 osob.

Účast si budete moci rezervovat přes formulář, který budeme

rozesílat před zahájením festivalu.

 

 

Mgr. Jiří Halda vás zdraví a srdečně zve na festival

 

Program festivalu

 

 

Děti nejsou malé, to my jsme obrovští!

Mgr. Jiří Halda. Dospělí rádi dětem připisují vlastnosti, které u nich teprve vznikají. A vznikají jednoduchým způsobem - nápodobou. Proto když se na ně zlobíme, zpravidla se zlobíme na sebe. Přitom vychovávat děti není složité. Složité je dívat se na svět jejich očima.

Přihlásit se na festival

Na charakteru záleží

doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D. Na kterých věcech skutečně záleží a na kterých ne? Přemýšlíte o tom? Vězte, že nejste sami. Nad touto otázkou dumají rodiče i české školství. Znalosti, dovednosti, kompetence nejsou špatné, ale co přesně a kolik toho člověk (dítě) potřebuje vědět, znát, umět, aby byl dobrým člověkem?

Přihlásit se na festival

Co charakterizuje současné české rodičovství?

Prof. PhDr. Lenka Šulová, CSc. Co způsobuje odkládání rodičovství do pozdějšího věku? Jaký význam mají otec a matka pro harmonický vývoj dítěte? Společně s profesorkou Lenkou Šulovou se podíváme na charakteristické znaky současného rodičovství v ČR.

Přihlásit se na festival

 

Co nepokazit ve výchově dětí do 7 let

PhDr. Lidmila Pekařová. S doktorkou Pekařovou probereme, jak předcházet chybám ve výchově dětí. Povíme si o poslušnosti, povinnostech, školní zralosti a nahlédneme i do dětských pokojů, kde si budeme všímat proměn v uklízení.

Přihlásit se na festival

Co se odehrává v dítěti, když „zlobí“?

PaedDr. Zdeněk Martínek. Co znamená, když je dítě agresivní? Co se s ním děje? Co mu běží hlavou? Je jeho vztek skutečně projevem „zlobení“ nebo to má hlubší důvody?

Přihlásit se na festival

 

Laskavé způsoby, jak přinést mír do sourozeneckých vztahů

Naomi Aldort. Jak to chodí mezi sourozenci? Jeden den se milují, druhý den se hádají. Konflikty mezi sourozenci nejsou nic výjimečného. Naomi Aldort vám dá pár cenných rad, jak vyzrát nad sourozeneckou rivalitou a řešit spory.

Přihlásit se na festival

Co znamená respektovat a být respektován?

PhDr. Václav Mertin. Respekt vůči ostatním ale i respekt vůči sobě samému neznamená nedostatek hranic, ale naopak způsob, jak pomoct dítěti vybudovat si trvalé hodnoty, nezávislé na přítomnosti rodiče, trestů či výhružek.

Přihlásit se na festival

 

Vývoj poznávání, citového a sociálního života v předškolním věku

MUDr. František Koukolík, DrSc. Povíme si o nitroděložním vývoji dětského mozku, o novorozeneckém mozku a vývoji poznávacích funkcí. Dozvíme se, co způsobuje stres v dětském věku, jak se vyvíjí sebeuvědomování a mnoho dalších zajímavostí.

Přihlásit se na festival

Vývoj dětského mozku pod vlivem moderních technologií

MUDr. Martin Jan Stránský, M.D., FACP. Patří mobil, tablet či počítač do rukou dětí? Jak digitální technologie ovlivňují mozek vašich dětí? Kolik hodin koukání do modrých obrazovek je pro dítě ještě v pořádku? Tyto a mnoho dalších otázek si určitě pokládá každý rodič.

Přihlásit se na festival

 

Kluci versus holky - jak na jejich výchovu?

Mgr. et Mgr. Milan Studnička. Ať už máte doma páreček nebo ne, určitě jste si všimli, že kluci a holky bývají rozdílní. O klucích se říká, že víc zlobí. Očekává se od nich, že vyrostou v pořádné chlapy. Holky jsou považovány za křehké princezny, které ale často umí udělat mnoho povyku pro nic. Jak to ale ve skutečnosti je?

Přihlásit se na festival

Proč nemůžu své dítě odtrhnout od obrazovky?

Mgr. Radka Kůřilová. Na základě zkušenosti s mnoha tisíci dětmi a dospívajícími vám psycholožka Radka Kůřilová z organizace Replug me přiblíží, proč je online svět pro děti tak důležitý. Dozvíte se hlavní body, jak nastavovat pravidla, aby je vaši potomci spíše dodržovali.

Přihlásit se na festival

 

Jak jste se (rodiče) našli? Co všechno působí a funguje při výběru partnera?

Zsófia Csajbók, M.A., Ph.D.. Výběr partnera patří mezi nejdůležitější rozhodnutí. Vraťte se zpátky do doby, kdy jste se potkali. Vzpomenete si ještě na to, kde to bylo, co jste měli na sobě, jak jste se cítili? Víte, co vás zaujalo na tom druhém?

Přihlásit se na festival

print Formát pro tisk