Poličenský slavík

Na naší škole se již stalo tradicí, že 31. leden není jen datem předávání vysvědčení, ale i dnem, kdy se všechny hudebně nadané děti utkají v soutěži o „Poličenský talent“.  Také letos jsme se sešli v jídelně naší školy, abychom si vyslechli písničky, které si naši žáčci připravili.  Hudebním kláním nás provázela zkušená moderátorská dvojice z 8. třídy Aneta Klanicová a Patrik Pernický.
Soutěžící byli rozděleni do tří věkových kategorií a porota měla opravdu nelehký úkol. V tomto ročníku v ní zasedli Mgr. Jiří Hrabovský, asistent pedagoga Vojtěch Bača, pan školník Josef Sanitrák a hlavní slovo měla Mgr. Ivana Kantorová.
Nejvíce soutěžících se přihlásilo ve skupině 1. – 3. třída. Všichni zpěváčci se moc snažili, ale zcela zaslouženě zde zvítězil Václav Stavinoha s písní Dáme klukovi školy ze známé pohádky Lotrando a Zubejda. Vašík projevil velkou odvahu a svým sólem bez doprovodu si získal uznání celého publika.
Také II. kategorie měla jasného vítěze, stala se jím Johanka Machačová z 5. třídy, která profesionálně zvládla slovenskou píseň Ta ne od zpěvačky Kristíny.
III. kategorie, tj. 7. - 9. třída, bývá tradičně nejvyrovnanější a je opravdu těžké vybrat toho nejlepšího. Podle poroty předvedla v tomto ročníku nejlepší výkon Sára Šotková z 8. třídy s písní Sweet but psycho od zpěvačky Ava Max.
Všem účastníkům soutěže děkujeme za krásně připravená vystoupení a opravdu nás těší, že máme na naší škole stále tolik pěveckých talentů.

Mgr. Jana Skotnicová