Poetické odpoledne na naší škole

K měsíci lednu patří na naší škole neodmyslitelně recitační soutěž a nejinak tomu bylo i letos. Ve čtvrtek 25. ledna se sešlo 23 nejlepších recitátorů z jednotlivých tříd a porota složená z vyučujících, kteří žáky na přednes připravovali, a paní Mgr. Olgy Pernické, která přijala naše pozvání.

V průběhu odpoledne jsme slyšeli ukázky z poezie i prózy českých i zahraničních autorů, zaujaly nás texty vážné i veselé, delší i krátké, v recitátorských kruzích oblíbené, ale i méně známé.

V kategorii žáků 1. a 2. ročníku zvítězila Nikola Horáková před Klárou Baletkovou a Lukášem Bačou. Druhou kategorii, ve které soutěžili žáci z 3. a 4. třídy, vyhrála Julie Ševečková, druhé místo obsadila Natálie Stolářová a třetí skončil Jiří Janko. V kategorii žáků 5. a 6. třídy předvedla nejlepší výkon Ella Ševečková, druhé místo patřilo Anetě Vojtkové a pomyslnou bronzovou medaili si vybojovala Tereza Kubáčková. Kategorii recitátorů  7. – 9. ročníku ovládla Eliška  Mičunková, druhé místo patřilo Emě Bockové a Marii Glížové a třetí Matouši Machačovi.

Všichni účastníci si zasloužili za své výkony pochvalu a byli odměněni sladkými cenami. Jsme moc rádi, že jsme mohli společně strávit hezké poetické odpoledne a že v dalších recitačních soutěžích, které nás v následujících měsících čekají, budeme mít spoustu želízek v ohni.

Božena Fajtová