Pobyt v přírodě

Letos žáci 1., 2. a 3. třídy absolvovali pobyt v přírodě ve zcela novém kabátě. Zkusili jsme kratší třídenní variantu, takže se nebály jet ani děti, které nejsou zvyklé být pryč z domova. Cíl našeho pobytu byl v obci Bílá.

Hned po příjezdu nás již očekávali domluvení instruktoři, kteří nás mile přivítali a ochotně nám pomohli vynést kufry a tašky k našim pokojům. Po krátkém ubytování jsme se všemi dětmi šli hned ven, kde si je instruktoři rozdělili do čtyř týmů bez rozdílu věku a jejich prvním společným úkolem bylo vymyslet si pro svoji skupinu jméno. Pak již pro děti měli vymyšlenou procházku za zvířátky. Odpoledne nám počasí moc nepřálo, začalo pršet, ale ani to naše instruktory nepřekvapilo a hned pro děti měli nachystanou hru v budově, při které holky a kluci museli napínat nejen svaly, ale i pozorovací smysly. Večer jsme se všichni pobavili a zatančili si na diskotéce.

Další den nás čekalo dopoledne a část odpoledne v dětském letním parku, kde děti mohly vyzkoušet včechny dostupné atrakce např. trampolínu, nafukovací skákací hrad se skluzavkou, letní tubing a další.  Zde si mohly koupit upomínkové předměty. Odpoledne pak děti čekala velká výprava - cesta za pokladem. Podle nadšených obličejů malých objevitelů bylo při návratu poznat, že byli úspěšní!

Celý pobyt jsme pak završili pátečním dopolednem, kdy se s námi instruktoři přišli rozloučit a předat dětem zaslouženou odměnu. My jim na oplátku poděkovali dlouhým potleskem, mnoho dětí i objetím a všichni slibem, že se určitě nevidíme naposledy. K celkovému dobrému prožitku jistě přispěla i výborná kuchyně.

Věříme, že se děti domů vracely nadšené a plné nových krásných zážitků.

Mgr. Kateřina Bílíková