Pobyt v přírodě

Týden od 16. do 20. dubna 2018 strávili žáci 1., 2. a 3. třídy na pobytu v krásné valašské přírodě na Soláni, v penzionu Lúka ve Velkých Karlovicích. Dopoledne děti trávily učením, odpoledne především pohybem, výlety a závoděním.
Děti soutěžily v tradičních i netradičních disciplínách, běžely orientační závod, nechyběla ani stezka odvahy a cesta za pokladem, který byl úspěšně nalezen!
Děti navštívily zvoničku na Soláni, jindy procházkou karlovským lesem a údolím malebné Jezero, které je naším jediným jezerem na Valašsku. Záživným obohacením pobytu pro děti byla přednáška o klenotech CHKO Beskydy, kterou pro děti připravil Mgr. Jan Husák z EKOCENTRA Radhošť. Nejen že si rozšířily své znalosti z oblasti fauny a flory, ale díky vypuštěnému dronu si mohly Soláň prohlédnout z ptačí perspektivy.
Všechny děti byly moc šikovné, a tak na závěr nechybělo rozdávání zasloužených diplomů, medailí, odměn a opékání špekáčků.

Mgr. Alena Hurychová