Kategorie: Informace mateřské školy, Aktuality a informace

PLAVÁČCI V MŠ

Jako každý rok i letošní jsme odstartovali kurzem plavání. Jde vidět, že děti jsou po létě zvyklé na dovádění v bazénu a tak nebyl žádný problém je dostat do vody.

Na plaveckém kurzu se dětem věnují zkušení plavčíci, kteří děti zábavnou formou učí techniky plavání. Děti jsou rozděleny do třech skupin. První skupina se seznamuje a hraje si vodou, učí se jí nebát, potopit hlavu, foukat do vody, hrají si s nejrůznějším náčiním. Druhá skupinka je již v relaxačním bazénku a učí se plavat. Nakonec nejzdatnější skupinka pod vedením pana trenéra splývají, plavou a skáčou do vody. Již po čtyřech lekcích jde vidět, jak kurz dětem prospívá a jak jsou ve vodě i při oblékání v šatnách zdatnější.

Na závěr každé lekce nás čeká nejoblíbenější část dne: občerstvení ve vestibulu.