Pasování prvňáčků

Pasování prvňáčkůI letos čekalo naše nejmladší žáčky slavnostní pasování prvňáčků.

Ve čtvrtek 26. září se v Poličné uskutečnila tradiční akce - vítání prvňáčků. Kvůli nepříznivému počasí neproběhla letos na školním hřišti jako obvykle, ale v prostorách školní jídelny.

Každý prvňáček měl přiděleného svého kamaráda z deváté třídy, který ho celým odpolednem provázel. Noví žáci byli nejprve představeni panu řediteli, který je uvítal a popřál jim hodně štěstí. Program svátečního odpoledne zpestřilo hezké  taneční vystoupení dětí ze skupiny Aneri. Poté se prvňáčci se s nadšením pustili do plnění sedmi úkolů. My deváťáci jsme jim k tomu dokonce vlastnoručně vyrobili kartičky, do kterých se razítky zaznamenávaly splněné disciplíny (šašek, puzzle, rybičky, hokejista, kuželky, koloběžka, hod na koš).

Když naši malí spolužáci splnili všechny úkoly, pasoval je pan ředitel na žáčky naší školy a paní zástupkyně jim předala symbolický perníkový klíč od školy společně s dalšími sladkostmi.

Naše poslední povinnost tohoto odpoledne byla nejjednodušší – vyzvednout si občerstvení a pochutnat si na palačince. Domů jsme odcházeli s dobrým pocitem, že se nám akce opravdu povedla.

(Vojtěch Maňák – 9. třída)