Osvětim

Dne 13. 3. 2019 byla pro žáky 9. třídy zajištěna vzdělávací exkurze do koncentračního tábora Auschwitz – Birkenau.
Asi po dvouhodinové cestě jsme dorazili na místo a začala poučná prohlídka. Hned na začátku se nás ujal průvodce. V první části programu jsme navštívili koncentrační tábor Osvětim –  Auschwitz. Zde jsme si prohlédli některé z budov, kde byly vystaveny nejen fotografie a dokumenty, ale i řada věcí, které tam po vězních zůstaly.
Poté jsme jeli autobusem do nedalekého koncentračního tábora Březinka – Birkenau, kde náš program pokračoval. Hned  v areálu jsme si všimli obrovské rovné plochy s budovami, kde vězni přežívali. Do některých jsme se šli podívat. Bohužel nám nepřálo počasí, a proto jsme naši exkurzi museli zkrátit.
Přestože jsme se o koncentračních táborech učili, z toho co jsme viděli, nám šel „ mráz po zádech“.
A na čem jsme se se spolužáky shodli? Můžeme být rádi, že žijeme v dnešní době.

Hana Smiešková – 9. třída