Kategorie: Aktuality a informace

Olympiáda v českém jazyce – 47. ročník

Ani letos nepřišli talentovaní osmáci a deváťáci o možnost zúčastnit se školního kola olympiády v českém jazyce. Proběhl však netradiční formou.

Naše škola používá při online výuce Microsoft Teams, a tak jsme tuto platformu použili i na olympiádu. 25. 11. 2020 přesně v 11:00 byla zahájena schůzka, které se kromě vyučující češtiny účastnily z osmé třídy Adriana Klapková, Natálie Klimentová, Tereza Kovařčíková a Barbora Nováková, z deváté pak Michaela Halaštová. Nejprve jsme si ověřily kvalitu spojení a pak už nic nebránilo tomu vrhnout se na plnění úkolů. První hodina patřila již tradičně mluvnici, druhá pak slohu. A co dalo mladým češtinářkám nejvíce zabrat? Bylo to asi cvičení, ve kterém se měla přepisovat divácká hodnocení zhlédnutého filmu do jazykově náležité podoby nebo slohová práce na téma „V mé knihovničce nesmí chybět“.

Body se ještě sčítají, ale veliká pochvala patří všem. Nejlepší bude naši školu reprezentovat v okresní kole, které se uskuteční 26. 1. 2021. Zda proběhne prezenčně nebo on-line, to ukáže až čas.

 

Mgr. Marcela Oravová

print Formát pro tisk