O poklad strýca Juráša

I v tomto školním roce byla Městskou knihovnou ve Valašském Meziříčí vyhlášena literární soutěž pro děti vsetínského okresu O poklad strýca Juráša aneb Já a můj hrdina.
Žáci si mohli vybrat z navržených témat a zpracovat je jako prózu, poezii, komiks nebo drama.
A jaká témata byla v letošní nabídce?
Kterým knižním hrdinou bych chtěl být, Nebojácní hrdinové a jejich dobrodružná cesta, Jak by vypadalo setkání dvou různých knižních hrdinů, Od Aše po Vsetín.
Této literární soutěže se zúčastnili i žáci naší školy a byli velmi úspěšní. V kategorii próza získal Nikolas Kubín ze 7. třídy 2. místo a třetí byl Vlastimil Koňařík z 8. ročníku.
Oběma chlapcům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci sebe samých a také naší školy.
Niku a Vlasťo, přejeme vám hodně úspěchů v okresním kole.

Mgr. Jarka Křížová