O poklad strýca Juráša

Tak jako každý rok i letos byla Městskou knihovnou ve Valašském Meziříčí vyhlášena literární soutěž O poklad strýca Juráša.

Žáci si mohli vybrat jedno z navržených témat a zpracovat je jako poezii, prózu, drama, nebo dokonce vytvořit komiks.

V nabídce byla tato témata:

Zvíře – zachránce člověka, Člověk – zachránce zvířete, Pohádka z říše zvířat, Můj zážitek se zvířetem, Mé oblíbené zvíře – podobám se mu v něčem?

Z naší školy se zúčastnilo pět žáků z druhého stupně, a to Zuzana Bocková a Patrik Pernický ze 7. třídy, Nela Capilová, Matěj Gerla z 8. ročníku a z 9. třídy Marcela Halaštová.

A jak jsme dopadli?

Soutěžní práce Zuzany Bockové a Nely Capilové postoupily do okresního kola.

Co dodat na závěr?

Všem dětem, které se zúčastnily této literární soutěže, děkujeme za vzornou reprezentaci sebe samých a také naší školy, zaslouží si pochvalu.

Oběma děvčatům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Mgr. Jarka Křížová