Nebojíme se pomoci

V pátek 22. září se žáci 3. – 6. třídy zapojili do projektu „Neboj se pomoci“, jehož hlavním cílem je podpora zdravotní osvěty žáků základních a středních škol v Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji v oblasti poskytování laické první pomoci.

Prezentaci nám přednášely zdravotní sestry z nemocnice ve Valašském Meziříčí, jmenovitě Vendula Pořická, DiS. a Kateřina Koníčková, DiS. Po hodině teorie následovala část praktická – zkoušeli jsme umístit spolužáka do stabilizované polohy a na připravené figuríně jsme se pokoušeli o resuscitaci.

Doufáme, že pokud nastane situace, ve které půjde někomu o život, že si na získané informace vzpomeneme a život zachráníme.

Ella Ševečková a Aneta Vojtková – 6. třída