Nabídka vzdělávání pro veřejnost v oblasti digitální gramotnosti

Dobrý den,

44 % občanů České republiky stojí před digitální propastí a bez motivace a podpory ji nedokážou nebo nejsou ochotni přeskočit. Jsou oběťmi falešných obchodů, profilů na sociálních sítích i informací, neumí napsat vhodný email možnému zaměstnavateli, vyhledat nejlepší dopravní spoj, úředníka na webu magistrátu, pomoc.

Také úroveň digitálních dovedností ovlivňuje kvalitu života, proto prosím podpořte ve vzdělávání sebe či druhé a sdílejte s námi možnost vzdělat se v online kurzu Digitální směna. Ten vznikl v komunitě dobrovolníků GUG.cz díky The Digital Collective a Google.org a pro zájemce a zájemkyně je tedy za 0 Kč. Cílem kurzu je posílit digitální dovednosti v následujících oblastech jako např.:

· uplatnění se na trhu práce

· bezpečnost na internetu

· praktik podvodných e-shopů

· využití technologie při cestování

· online komunikace s úřady či dalšími institucemi ad.

Obsah vzdělávání následuje evropský rámec DigComp 2.2. Je určen komukoliv, partnerce, absolventům škol evidovaným na úřadu práce, kolegům, kamarádovi i Vašim prarodičům ad. Ti mohou (ale nemusí) mít různá životní omezení, která jim mohla k získání těchto dovedností doposud bránit.

V kurzu studenty a studentky vedeme k tomu, aby si vytvořili studijní návyky, a vysvětlujeme důležitost celoživotního vzdělávání v kontextu exponenciálního rozvoje technologií, který zažíváme všichni.

Přihlášky jsou otevřeny, startujeme 15. 11.2022. Zájem účasti je možné vyjádřit vyplněním tohoto registračního formuláře.

V případě jakéhokoliv dotazu mne neváhejte kontaktovat. Děkuji.