Mezinárodní projekt „Záložka do knihy spojuje školy“

Letos se naše škola vůbec poprvé zúčastnila mezinárodního projektu „Záložka do knihy spojuje školy“, který vyhlašuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže v Bratislavě a Knihovna Jiřího Mahena v Brně.

Cílem tohoto projektu není pouze výroba a následná výměna záložek na téma „Inspirující svět pohádek, básní a příběhů“, ale především jde o navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami. Záložky vyráběla naše sedmá třída v hodinách výtvarné výchovy. Ty nejlepší byly vybrány a zaslány spolu s průvodním dopisem na Základnou školu s materskou školou Bánov. Na začátku listopadu jsme obratem obdrželi i balíček se záložkami ze Slovenska, na který jsme se tak dlouho těšili.

Výměnu záložek využíváme k navázání spolupráce, kontaktů a také k seznámení se slovenským jazykem, literaturou, historií, kulturou, regionálními zvyky a životem na Slovensku.

Jsme rádi, že jsme se mohli alespoň o kousek spolu sblížit. Naše generace si už ani neuvědomuje, že jsme kdysi žili ve společném státě, a tento zajímavý projekt nám pomáhá na to nezapomenout.

Marie Glížová a Klaudie Šochová – 7. třída