McDonald’s Cup je zpátky!

Po téměř dvou letech se vrátila největší školní sportovní soutěž, do které se v její historii zapojilo více než 1  500 000 holek a kluků z celé České republiky. Proběhl tak již 23. ročník oblíbeného fotbalového turnaje pro  první stupeň základních škol.

Do nového ročníku McDonald’s Cupu se mohou zapojit kluci a děvčata ve věku 6 až 11 let. Turnaj se hraje ve  dvou kategoriích, a to A (žáci 1. – 3. třídy ZŠ) a B (žáci 4. a 5. tříd ZŠ). Vítězné týmy poté postupují okresními a krajskými koly až k celorepublikovému finále, kde se rozhodne o absolutním vítězi. Letos jsou patrony McDonald’s Cupu nejúspěšnější česká fotbalistka poslední doby Kateřina Svitková a největší talent a tvůrce rekordů českého fotbalu Adam Hložek.

Také naše škola se opět zapojila, když vyslala své družstvo do této soutěže, která se konala v úterý 19.4.2022 na letním stadionu ve Valašském Meziříčí. Děti tak mohly naplno zažít atmosféru, kterou tento turnaj provází, mít možnost  dostat ze sebe to nejlepší a posunout své hranice.

Všem se soutěž moc líbila a už teď trénujeme na další ročník.

Kateřina Bílíková