Krásenský zvoneček – 2019

Už jste se nadechli?
Už jste se rozhlédli kolem sebe?
Už jste to slyšeli?
Do Valašského Meziříčí přišlo jaro a s ním tradiční recitační soutěž Krásenský zvoneček. Letos se konal XXVIII. ročník.
Ve čtvrtek 4. dubna 2019 se soutěžilo  v první a druhé kategorii, v pátek 5. dubna ve třetí a čtvrté. Přehlídky poezie a prózy se  zúčastnili i žáci naší školy.
Reprezentovali nás: Pavla Papežová, Ema Bocková (2. třída), Václav Stavinoha (4. třída), Johana Machačová (5. třída), Natálie Klimentová, Barbora Nováková (6. třída), Natálie Denkerová (7. třída), Aneta Klanicová, Vendula Machačová (8. třída).
Konkurence byla veliká, naši žáci se nezalekli, svým bezvadným výkonem nejen naladili posluchače, ale zapůsobili i na porotu. Nejúspěšnější byla Vendula Machačová, jež získala velmi pěkné 4. místo za působivý přednes textu  Zvláštní druh matky od Emy Bornbeck. Dokonce i naše škola byla oceněna, a to krásným třetím místem ve III. kategorii.
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Jarka Křížová|