Hurá na hory!

Díky velkému zájmu rodičů našich žáků se ZŠ Poličná rozhodla uspořádat lyžařský kurz i pro žáky prvního stupně. Konal se od 20. do 24. ledna 2020.

V pondělí 20. ledna vyjeli žáci s pedagogy a pomocníky z řad rodičů autobusem do Ski areálu u Sachovy studánky na Horní Bečvě. Po příjezdu na místo se žáci seznámili s prostředím areálu, se svými instruktory, utáhli lyžáky, nasadili helmy a vyrazili na svah, kde si je instruktoři rozdělili do skupin podle úrovně jejich dovedností.

Někteří se s lyžařskou technikou teprve seznamovali, jiní - zkušenější - byli na svahu jako doma. Po první hodině lyžování si žáci vychutnali zasloužený odpočinek a nabrali energii do další hodiny na sjezdovce.

Bylo úžasné pozorovat, jak se děti den ode dne zlepšují! Ti, kteří se první den sotva udrželi na lyžích, jezdili už třetí den pyšně na pomě minimálně do půlky svahu. Na oběd se vraceli do školy unavení, ale plní nadšení a báječných zážitků.

V pátek se žáci mohli zúčastnit exhibičního sjezdu a závodu, na který byli srdečně zváni i rodiče našich malých lyžařů.

U žáků, učitelů a snad i u rodičů měl lyžařský kurz veliký úspěch a my věříme, že se za rok na Sachovku zase podíváme a posuneme své lyžařské dovednosti zase o kousek dál. Zároveň bychom chtěli poděkovat panu Lukáši Bečičkovi za pomoc při organizaci a také ostatním rodičům, kteří se do lyžařského kurzu osobně zapojili.

Za kolektiv pedagogů 1. stupně Jana Farbáková